W Tym Artykule:

Koszt żywności stale rośnie, a wyższe ceny mają wpływ nie tylko na menu w restauracji. Sklepy spożywcze, duże magazyny skrzyniowe, kina i nawet rynki rolników padły ofiarą dużego obciążenia inflacją. Jedzenie za 10 USD dziennie jest o wiele trudniejsze niż kiedyś.

Na diecie

Kobieta kopie do sałatki

Mężczyzna pcha skończoną pizzę od piekarnika

Mężczyzna pcha gotową pizzę z piekarnika

Zważ decyzję, aby jeść ostrożnie. Dla jednej osoby z ograniczonym budżetem jedzenie poza domem nie zawsze jest najdroższą opcją. Sub, taco lub kawałek pizzy może kosztować zaledwie 2 USD lub 3 USD. To tylko jedna trzecia dziennego budżetu żywnościowego i nie musisz kupować poszczególnych składników.

Dwie kobiety jedzenia posiłku razem w domu

Ciesz się kolacją spaghetti

Pamiętaj słowa suche, zamrożone i puszkowane. Chociaż preferowane są świeże produkty, żywność pakowana, mrożona lub puszkowana jest zwykle znacznie tańsza. Gotowy makaron będzie kosztować 3-4 $, a pudełko spaghetti będzie wynosić około 1 $. (Jedno opakowanie spaghetti idzie daleko.) Konserwy z zupami i owocami można kupić za mniej niż 1 USD. Mrożone warzywa są zwykle poniżej 2 USD.

lasagne bolognese

Przygotowany posiłek na stole

Wrzućcie batoniki śniadaniowe i bądźcie podejrzliwi wobec gotowych posiłków. Jasne, bary są łatwe i wygodne rano, ale pudełko pięciu zwykle kosztuje od 3 do 4 USD. Zamiast tego, zachowaj zdrowie dzięki paczce bananów w cenie około 39 centów za funt i puszkę suchej mąki owsianej za około 1 $. Jeśli chodzi o gotowe posiłki, są one z pewnością wygodne. Uważaj jednak na ich koszt. Pakiet "Dinner For Two" w cenie 9,99 USD nie jest świetną okazją. Równie dobrze możesz pójść do restauracji i wydać dodatkowe dwa dolary, aby jedzenie było świeże. Jednak mrożona pizza o wartości 3,99 USD jest ekonomiczna i zazwyczaj dość smaczna.

Wyświetlanie Bio jaj w kartonach

Jajka na półce sklep spożywczy

Odrzuć mięso. Mięsożercy nienawidzą tego słyszeć, ale prawda jest taka, że ​​mięso jest kosztowne, a kupowanie go nie pomaga w spożyciu 10 USD dziennie. Poszukaj substytutów białek, takich jak karton jaj za 99 centów lub orzechy marki generycznej. Jedz mięso raz w tygodniu i tylko wtedy, gdy sklepy spożywcze oferują dania specjalne.

Piękny młoda kobieta zakupy w sklepie spożywczym

Porównanie cen w sklepie spożywczym

Pożegnaj się z markami. Pennies się sumuje, zwłaszcza gdy liczy się tylko 10 $. Zostaliśmy poddani praniu mózgu, aby w to nie wierzyć, ale większość produktów poza markowych produkowana jest z tych samych składników ich bardziej popularnych rywali. Wydaje się to niewielką różnicą, gdy porównamy 1,59 USD do 1,79 USD, ale koszty jedzenia zmniejszą się, jeśli obejmiesz wymyślną markę.

posiłek obiadowy w szklanych pojemnikach

Resztki ułożone w pojemnikach Tupperware

Użyj resztek. Większość ludzi wytwarza więcej niż wystarczającą ilość jedzenia, gdy gotuje w domu. Rozciąganie gulaszu wołowego przez dwa posiłki lub podgrzewanie mikrofalówki kawałka pizzy na obiad następnego dnia pomoże obniżyć koszty żywności.


Wideo: What if You Stop Eating?